úterý 3. března 2015

O madridských zakopnutiach – Zhrnutie 25. kola Primera División

Po senzácii na Camp Nou nasledovala ďalšia na Santiago Bernabéu.

Po prehre Barcelony v minulom kole teraz „miernejšie“ zlyhali madridské top tímy. Barcelona vyhrala, a vďaka tomu sa tretiemu Atléticu vzdialila na 5 bodov a k prvému Realu priblížila na 2.

V septembrovom 6. kole boli mierne úspešnejší hostia (4 výhry, 3 remízy a 3 prehry). V odvetnom kole boli, naopak, o niečo lepší domáci: 16:10, 4-4-2, 13:10.

Autorom gólové pokru bol Alberto Bueno z jediného úspešného madridského mužstva tohto kola - Rayo Vallecano, po dva góly dali netopier Piatti a Álvaro Vázquez z Getafe.

Espanyol – Córdoba 1:0, 6. kolo: Córdoba – Espanyol 0:0

Prvý barcelonský tím bol v akcii v rámci bojov 25. kola už v piatok. Vďaka výhre na svojom domovskom Cornellà El-Prat si udržal pohodlnú 8. priečku v tabuľke. Gólovo víťazstvo zabezpečil krátko pred prestávkou Abraham. Momentálne posledný laligový tím mal šance na odpoveď, no nepodarilo sa.

Abrahamov gól je už tam.

Granada - Barcelona  1:3, 6. kolo: Barcelona – Granada 6:0

Barça to tentoraz zvládla, hoci vo svojom (štatisticky) zlom čase a ani proti sebe nemala tím z anglickej Premier League. V sobotu to zariadil hlavne Suárez a poslal tak jasnú odpoveď svojim kritikom. Dosť toho narozprával aj sám sebe... Smiali sme sa na ňom, ako si nespokojne mrmle,  pri spoločnom sledovaní v podniku. Vyzeral po striedaní fakt nas.atý. Snáď ho to prejde.

Pri prvom góle pomáhal okrem Suáreza aj domáci hráč. Rakitič dostal loptu nastavenú ako na podnose a jeho strela znamenala vedenie hostí. Druhý gól zaznamenal samotný Suárez a na tretí nezištne prihral Messimu, hoci do ofsajdu.

Domáci tiež skórovali – z jedenástky po neexistujúcom faule (vraj) Bartru na Lassa.

Už je tam aj Rakitičov, ktorý ho prišiel osláviť na lavičku s Ter Stegenom.

Rayo Vallecano - Levante  4:2, 6. kolo: Levante – Rayo Vallecano 0:2

Vo Vallecas to bol zápas Alberta Buena a jeho „pokru“. 4 góly dal za 14 minút! Zverenec Paca Jémeza vstúpil do histórie klubu, keďže za Rayo ešte poker v najvyššej súťaži nikto pred ním nedosiahol.

Buenove gólové zásahy síce olemovali Casadesús a Uche za hostí, ale to Levante nepomohlo. Klub je zasa v zóne zostupu.

V sieti je už aj Buenov – jeden zo štyroch

Almería - Deportivo  0:0, 6. kolo: Deportivo – Almería 0:1

V minulom kole Amería ani Deportivo neskórovali a Depor ani v 23. kole. Vzájomný zápas týchto tabuľkových susedov takisto skončil bez gólov.

Zo vzájomných súbojov vyťažila viac bodov Almería, ale sobotný zápas ukončil andalúzsky tím po dvoch vylúčeniach iba v deviatich a na nasledovný zápas proti Elche nemôže rátať s Thievym, Míchelom ani Edgarom.

Víctor Fernández mohol kričať koľko chcel, Deportivo zas nedostalo loptu do siete ani raz.

Málaga - Getafe  3:2, 6. kolo: Getafe – Málaga 1:0

Málaga potvrdila tri body z Camp Nou aj na domácom ihrisku v stretnutí s Getafe, ktoré malo na lavičke Pabla Franca miesto odvolaného trénera Quiqueho Sáncheza Floresa. Po katalánskej metropole tak odoprela bodový zisk aj hlavnému mestu. Za hostí síce dva razy skóroval Álvaro Vázquez, ale kým prvým zásahom ešte vyrovnal stav po prvom góle Juanmiho, jeho druhá gólovka už nemohla utlmiť domácu eufóriu po golazách Dardera a Ricarda Hortu, ktoré zabezpečili výhru Andalúzanov.

Darderovi sa pekne zadarilo.

Valencia - Real Sociedad  2:0, 6. kolo: Real Sociedad – Valencia 1:1

Ďalším mužom, ktorý svojimi gólmi sám zariadil výhru svojho tímu, bol Piatti z Valencie. Na Mestalle stačili jeho dva góly z prvej desaťminútovky druhého polčasu, ale tie boli podporené aj dominanciou domácich. Real Sociedad tak v tomto ročníku stále nezažil ligové víťazstvo mimo Anoetu.

Aj Piatti vie strieľať góly.

Eibar – Athletic 0:1, 6. kolo: Athletic – Eibar 0:0

Athletic si pofúkal boľačku z vypadnutia v Európskej lige aspoň ligovou výhrou u súpera. Kým doma s Eibarom len remizoval na Ipurúe ho zdolal gólom Gurpeguiho z 36. minúty.

Ďalší strelec víťazného gólu 25. kola - Gurpegui

Ďalej v nedeľu nasledovali zápasy tímov, ktoré boli v EL úspešné a ktoré žreb zviedol do vzájomného španielskeho osemfinále.

Sevilla – Atlético 0:0, 6. kolo: Atlético – Sevilla 4:0

Posmelená Sevilla získala doma bod v súboji s Atléticom, čo nie je také zlé v porovnaní s výpraskom v 6. kole na Vicente Calderón.

Domáci Iborra trafil žrď, za hostí odohral dobré minúty striedajúci Fernando Torres, ale ostalo bez gólov.

Hráč Atlética Saúl sa zranil v stretnutí LM proti Bayeru Leverkusen. Vďaka spoluhráčom bol na zápase v Seville prítomný aspoň takto.

Real Madrid – Villarreal 1:1, 6. kolo: Villarreal - Real Madrid 0:2

Rovnako posmelený Villarreal takisto uhral remízu, a to v súboji s ešte väčším madridským favoritom a dokonca uňho.

Odvážna ponorka mohla s Realom preheať, ale rovnako aj vyhrať, napriek tomu, že kľúčových hráčov Triguerosa a Vietta nasadil Marcelino až v priebehu zápasu. To už domáci prehrávali po hlúposti hostí v šestnástke a penalte Ronalda – premenenej s typickou istotou aj s hurónskou oslavou. Už o 2 minútky po dvojitom striedaní bolo vyrovnané gólom Gerarda Morena a pre pusinky mohlo byť aj horšie. Aj tak však nateraz dali Barcelone moc závisieť len na svojich  výsledkoch.

„Žltý“ strelec na Santiago Bernabéu

Celta Vigo – Elche 1:1, 6. kolo: Elche – Celta Vigo 0:1

Celta už 5 kôl neprehrala. V pondelkovom zápase proti Elche sa však určite chystala vyhrať. Jej asi najlepší hráč Krohn-Dehli ju gólom po hodine hry dostal do vedenie. Pred koncom zápasu sa však nespravodlivo stal nešťastným protagonistom situácie, po ktorej hostia vyrovnali. Rozhodca mu totiž odpískal neexistujúci faul v šestnástke na Víctora Rodrígueza a Lombán vyrovnal. Zúročil sa tak i vklad výborného brankára hostí – Poliaka Tytoňa, ktorý svojich držal v zápase nad vodou.