20:45  Eibar - Deportivo  0:1

čtvrtek 11. září 2014

2. kolo Copa del Rey

Žádné komentáře:

Ve druhém kole do soutěže vstupují týmy ze Segundy, které se utkávají navzájem. Stále se hraje na jeden zápas. Jeden tým má volný los, tím je Real Oviedo. Podobným systémem proběhne i 3. kolo, pak se teprve zapojí týmy z Primery.

Prekvapený Hannover

2 komentáře:

Futbalová telenovela s hlavným hrdinom Pedrom Leónom sa ďalej rozvíja.

středa 10. září 2014

Kauza "se vším všudy"

"Kauza Pedro León" pokračuje. A pokračuje štýlom, že si každý tvrdí svoje - čiže presne to opačné.

Večné derby

1 komentář:

V období rokov 2010 - 2012 zaplavili španielsku futbalovú scénu "El Clásicá", t.j. derby stretnutia Real Madrid - Barcelona. Stále častejšie sa však v posledných rokoch hrajú aj madridské derby. Od novembra 2010 (čiže za necelé 4 roky) sa odohralo 16 derbi madrileños. Narastá počet, zaujímavosť aj podoba výsledkov. Výhru už nemá "predplatenú" Real. Dnes sa už nikto nečuduje, keď bitku o madridského kráľa vybojuje Atlético a pred každým nasledovným derby stúpa vzrušenie. Najbližšie vygraduje v sobotu o ôsmej večer na Santiago Bernabéu.

úterý 9. září 2014

Kauza Pedro León

Španielsky futbal v týchto dňoch zamestnáva aj prípad stredopoliara Getafe Pedra Leóna. LFP (Liga profesionálneho futbalu), orgán riadiaci Primera División, odmietol hráča pre tento ročník zaregistrovať, keďže by sa tým porušili nové pravidlá o platovom strope.

pondělí 8. září 2014

Vítězný start kvalifikace

Španělská reprezentace na úvod kvalifikace Mistrovství Evropy nezaváhala, Makedonii ve Valencii porazila 5:1. První branku vstřelil Sergio Ramos z pokutového kopu, o několik desítek vteřin později se při svém debutu v základní sestavě národního týmu gólově prosadil Paco Alcácer. Makedonie sice po faulu Juanfrana snížila z pokutového kopu, na konci prvního poločasu ale vrátil Španělsku klid Sergi Busquets brankou zpoza vápna. Ve druhé polovině Španělsko kontrolovalo vedení, konečnou podobu daly výsledku góly Silvy a Pedra.