úterý 11. srpna 2015

Superpohár UEFA 2015

11.8.2015  FC Barcelona - Sevilla FC  5:4 (p.p.)

Report

Kto si v utorkový večer prispal, prišiel o bláznivý zápas plný krásnych gólov. Už v 3.minúte sa z priameho kopu presadil Éver Banega, aby ho o štyri minúty napodobnil z rovnakej situácie na opačnej strane jeho krajan Lionel Messi. Ten istý hráč v 16. minúte otočil skóre zápasu - a opäť z priameho kopu. Katalánci mali viac z hry a na 3:1 upravil tesne pred polčasom po fatálnom zlyhaní obrany Andalúzanov Rafinha, využijúc skvostnú Suárezovu prihrávku. Osem minút po zmene strán by už na Sevillu nestavil nik ani deravý groš, Luis Suárez po Iniestovej akcii zvyšoval už na hrozivých 4:1. Potom sa začali diať veci. Emeryho zverenci najprv tri minúty pred uplynutím hodiny znížili, keď Mathieu trestuhodne podcenil Vitolov center a Reyes pohodlne skóroval. Francúzskemu zadákovi v službách Barcelony sa málilo a v 72. minúte zrazil k zemi zakončujúceho Vitola, po čom nasledovala penalta. Tú bezpečne premenil Gameiro a Andalúzania dostali krídla. Vyrovnanie dokonala Sevilla deväť minút pred uplynutím riadnej hracej doby, Immobile sa pohral s Bartrom a Konopljanka už nemohol nedať. Predĺženie sa nieslo v opatrnom duchu, rozhodnutie prišlo v 115. minúte. Messi na dvakrát z priameho kopu prepálil múr, Beto loptu len vyrazil k dobiehajúcemu Pedrovi a odchovanec Barcelony sa stal katalánskym hrdinom.

Preview

Gruzínske Tbilisi v utorok večer zažije súboj o európsky Superpohár. Po tretíkrát v histórii sa v ňom stretnú dvaja súperi zo Španielska. Víťaz Európskej ligy Sevilla vyzve Barcelonu, ktorá triumfovala v Lige majstrov, úvodný výkop zápasu sa odohrá o 20:45. Zatiaľ, čo Katalánci budú usilovať o piaty zisk tejto trofeje (čím by sa vyrovnali rekordnému milánskemu AC), Andalúzania sa pokúsia o druhý triumf, pričom ten prvý získali v roku 2006 práve na úkor Blaugranas. O Superopohár bojovali Sevillskí i vlani, taktiež v čisto španielskom finále, vtedy nestačili na Real Madrid. Barça sa naposledy zúčastnila finále v roku 2011, kedy si poradili s Drakmi z Porta 2:0.