pondělí 18. srpna 2014

Atlético rekordérom Trofeo Carranza

60. ročník tradičného turnaja v Cádize ovládol červenobiely celok z Madridu. Jednu z najkrajších trofejí pritom získali už po deviaty raz, čím sa stali rekordérmi tohto letného miniturnaja. V ňom sa zúčastnili ešte domáci Cádiz, obhajca vlaňajšieho triumfu Sevilla a jediný zahraničný účastník, janovská Sampdoria.
V prvom semifinále si to rozdali Atlético s Cádizom, mužstvá, ktoré pohár Ramóna Carranzu vyhrali dovtedy zhodne po osemkrát. Atlético napriek mohutnému tlaku dokázalo vstreliť len jeden gól, po hodine hry zacentroval Raúl García tak nešikovne, že lopta skončila až v sieti za prekvapeným domácim gólmanom. Meno druhého semifinalistu vzišlo z dvojice Sevilla - Sampdoria, tu sa radoval taliansky celok po výhre 2:0. Andalúzania dohrávali v dvojnásobnom oslabení, červené karty videli Luismi a v druhom polčase aj Bacca. V sobotu došlo následne k vyvrcholeniu turnaja, súboj o tretie miesto zvládla Sevilla bez problémov, domácich vyprevadila z trávnika jasným výsledkom 3:0, trafili sa Denis Suárez, Krychowiak a Vidal. Vo finále sa stretli dve defenzívnejšie naladené mužstvá, aktívnejšie však bolo predsa len Atlético. Simeone vyslal zostavu, zloženú kompletne z náhradníkov a tí si rozhodne neurobili hanbu. V prvom polčase skóroval Saúl, keď dorážal odrazenú Héctorovu strelu, po zmene strán sa premiérovo v červenobielom presadil aj objav Majstrovstiev sveta, mladučký uruguajský stopér José María Giménez. Do záverečného hvizdu sa už skóre nemenilo, Atlético zakončilo letnú prípravu ziskou nádhernej trofeje, ktorá sa však bohužiaľ akosi nevošla do klubového autobusu.