neděle 24. listopadu 2013

Sevilla FC vs. Real Betis 4:0 (2:0)

Betis Sevilla listy drcené

Šlágr 14. kola nejvyšší španělské soutěže mělo na starosti sevillské derby.

Jakoby se Betis nedokázal soustředit na Pizjuánu od úvodních minut, důkazem toho je loňský brzký gól Reyese ve 13. sekundě. I dnes skórovali domácí rychle po úvodním hvizdu. José Antonio Reyes, jenž dostal překvapivě šanci od úvodních minut, vysunul skvělým pasem do šance Baccu a ten se nemýlil 1:0. V 38. minutě se po rohu hostí dostal k míči Nono a dělovkou z 30-ti metrů orazítkoval tyč Betovi branky. Chvíli na to zastavil ve slibně vyvíjející se akci Paulao Reyese a uviděl druhou žlutou kartu, za kterou mířil předčasně do sprch. Z následné standartní situace zvýšil vedení domácích na 2:0 Mbia, kdy jeho hlavu našel přesně Rakitič.

Téměř po hodině hry vybojoval míč před vápnem zelenobilých Bacca a krásným dloubákem našel volného Vítola, který si poradil s brankářem Sarou 3:0. V 64. minutě po centru Dioga Figueirase hlavičkoval Iborra pouze do tyče, z dorážky minul Vítolo o několik metrů. O čtyři minuty později skóroval opět hlavou Mbia, branka však nebyla uznána kvůli ofsajdu. V 88. minutě padla další branka hlavou, postaral se o ní po rohu Rakitiče Iborra a upravil na konečných 4:0.